Więcej niż jeden link na Instagramie

Ile razy frustrowałeś się, że możesz użyć tylko jednego linku na swoim koncie Instagram. Trudno Ci wybrać czy kierować ruch na bloga czy sklep? Istnieje alternatywa. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić oraz jakie są tego plusy i minusy – zapraszam. 

Aplikacja Linktr.ee

Pierwsza dużo łatwiejsza opcja wymaga użycia aplikacji. Linktr.ee tworzy coś na wzór Landing page z listą podlinkowanych stron. W skrócie – jeśli użytkownik kliknie w link, aplikacja przeniesie go na stronę z przyciskami, które po kliknięciu przeniosą nas na odpowiedni adres.

Brzmi świetnie, ale jeśli jest to łatwiejszy sposób to równocześnie mniej efektywny. Więc jakie minusy ma aplikacja Linktr.ee.

Najtańsze domeny internetowe, których cena przedłużenia jest zbliżona do ceny rejestracji to domeny regionalne IDN. Ze względu na to, że są to bardzo tanie domeny, są bardzo chętnie rejestrowane przez agencje SEO w celu tworzenia tzw. zaplecza pozycjonerskiego.

Minusy aplikacji Linktr.ee

Przede wszystkim wygląda nieprofesjonalnie – mała dostępność kolorów, przeładowanie logotypami oraz adres https://linktr.ee/[nazwa-użytkownika]. Wizualne słabości tej aplikacji podkopują twój brand – po pewnym czasie użytkownik może się zdezorientować. 

Kolejnym równie poważnym minusem jest brak dostępu do danych. Analiza źródeł przejść na stronę internetową, jest bardzo ważną kwestią. Nie od dziś wiemy, że dane pochodzące z analizy potrafią dać ogromny bodziec do rozwoju. 

Natomiast Linktr.ee nie udostępnia tych danych, co więcej jako zewnętrzna aplikacja w każdym momencie może zostać zablokowana. Nie ma nic gorszego niż nieaktywny link w Biogramie… 

Staromodny WordPress

Zakładając, że prowadzisz witrynę swojej firmy lub bloga istnieje duże prawdopodobieństwo na korzystanie przez ciebie z WordPressa. Jedynie co potrzebujesz to jakikolwiek wordpressowy edytor wizualny – może to być Gutenberg, Elementor czy Visual Composer. Aby Ci ułatwić, cały proces rozpisany zostanie w 4 krokach.

Krok 1

Z menu po lewej stronie wybierz Strony, następnie wybieramy opcje Dodaj nową. Kolejno z menu po prawej stronie wybieramy tab Document, z sekcji atrybuty strony wybieramy Temple i w rozwijanej liście szukamy Clean Page

Powyższy zabieg spowoduje, że „strona” nie będzie wyglądała, jak zwykły wpis blogowy. 

Krok 2

Kolejny krok polega na znalezieniu w lewym górnym rogu ikonki „plusika” Add Block. Następnie wybieramy Common Blocks i opcje Image

Dlaczego image? Warto na starcie wstawić logo, przecież klikający powinien wiedzieć gdzie się znajduje.

Krok 3 

Kolejny krok wygląda prawie identycznie – z tym, że wybieramy sekcję Layout Elements i klikamy przycisk Button. Następnie kastomizacja – wybór czcionki, napisów, kształtu.

Krok 4 – finalizacja 

Z menu po prawej stronie wybieramy Document i szukamy sekcji Permalik, gdzie znajduje się opcja URL. W pustym miejscu wpisujemy końcówkę adresu, jeśli wpiszemy WordPress to adres będzie wyglądał następująco – https://adresdomeny.rodzaj/WordPress 

Gratulacje właśnie rozwiązałeś problem jednego linku w Biogramie.


Loading...

Dodano: 06 Lis 2019

Adrian Żurowski
Redaktor gnum.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *