Preorder – instrument potężny ponad miarę

Dopiero zaczynasz swoją przygodę jako przedsiębiorca? Zastanawiasz się, jak na starcie zmniejszyć ryzyko finansowe. Czy kiedyś spotkałeś się ze słowem preorder? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, zapraszam do artykułu.

Co to jest preorder?

Preorder daje Ci możliwość sprzedać coś, czego w zasadzie jeszcze nie ma fizycznie. W dużym skrócie – pozwala sprzedać produkt przed wykonaniem i premierą. Jakie są kluczowe elementy?

Na sukces preorderu składają się dwa ważne elementy zaufanie i terminowość. Zaufaniem obdarza nas klient, który decyduje się kupić produkt w przedsprzedaży. Zazwyczaj osoba, która skorzystała z preorderu ma dużą świadomość marki i jest jej lojalnym klientem. 

Przedłużenie domeny internetowej niejednokrotnie jest o wiele droższe niż wcześniejsza rejestracja. Cena domeny wzrasta po roku od jej rejestracji i jest to spowodowane głównie wyższą ceną zakupu usługi – odnowienia domeny od głównego rejestratora NASK.

Terminowość w pełni dotyczy dostawcy, dlatego tak ważne jest, aby był on rzetelny i rozumiał znaczenie słowa „deadline”. W innym przypadku ryzykujemy utratą zaufania wśród naszych klientów.

Główne zalety preorderu

Preorder wymaga minimalnego wkładu własnego i pozwala uniknąć zatowarowania – który stanowi największy koszt. Jedyny wkład, który ponosi firma to nakład na reklamę oraz koszty sampli – próbek produktu. 

Zdrowa strategia cenowa, preorder pozwala uniknąć dewaluacji (obniżenia wartości) marki ciągłą promocją. Przedsprzedaż pozwoli nam zaoferować klientom produkt tej samej jakości, ale w niższej cenie. Czy nie brzmi to atrakcyjnie?

Czy preorder się opłaca?

Oczywiście, że tak. Dodatkowo jest często stosowanym trickiem, który pozwala zwiększyć obroty. W przypadku towarów największy koszt generuje zatowarowanie. 

Preorder pozwala sprzedać produkt w promocyjnej cenie, która motywuje kupujących, przy tym pozwala zachować marżę. Wszystko to dzięki ograniczeniu kosztów. 


Loading...

Dodano: 10 Gru 2019

Adrian Żurowski
Redaktor gnum.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *