Emoji w nazwie domeny – emotikony podbijają Internet

Od czasów, gdy rozpowszechniły się wiadomości tekstowe w formie SMS’ów, a następnie mali oraz różnego rodzaju komunikatorów internetowych, bardzo dużą popularność zdobyły emotikony wyrażające pełne spektrum emocji. Kwestią czasu pozostało, aż ktoś spróbuje użyć emotikony podczas rejestrowania swojej domeny internetowej, co jednak na samym początku nie spodobało się organizacjom zarządzającym systemem DNS, czyli instytucjami odpowiedzialnym za zarządzanie przekierowywaniem ruchu w internecie.

Używanie emotikonek jest jednak na tyle popularne, że nawet najważniejsi decydenci pochylili się nad tym i wprowadzili możliwość rejestrowania tego typu domen, co miało już kilka precedensów. W praktyce proces ten rozpoczęły duże korporacje, które zaczęły wykorzystywać tę możliwość do celów marketingowych.

Techniczne aspekty emotikonek w nazwie domeny

Od strony technicznej zawarcie emotikonki w domenie jest dość proste. Aktualnie przeglądarka internetowa Google w pełni obsługuje tę technologię i indeksuje takie domeny. Można więc przeglądać strony internetowe z ich pełnymi adresami zapisanymi w formie emotikony, a wyszukiwarka nie będzie wyświetlała ciągu znaków, a pełny obrazek. Technicznie sprowadza się to do konieczności zapisania odpowiednio domeny w formie punycode. Z całą pewnością ma to swoje zastosowanie do celów marketingowych. Można dzięki temu się wyróżnić i zapaść w pamięci użytkownikom Internetu, gdyż jest o bardzo oryginalny sposób na utkwienie w pamięci internauty.

Pamiętaj, że konkurencja nie śpi… Jeśli wpadła Ci do głowy ciekawa nazwa dla Twojej domeny koniecznie sprawdź czy jest jeszcze dostępna i zarejestruj ją w Gnum.pl. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to zapoznaj się z wpisem “Jak zarejestrować domenę?“.

Takie praktyki swoje zastosowanie znajduje przeważnie w portalach mobilnych, gdzie zastosowanie emotikonek jest o wiele częstsze niż w klasycznych serwisach. Pierwsza domena tego typu została zarejestrowana już niemalże dwadzieścia lat temu, bo w 2001 roku, podczas gdy w okolicach 2015 roku stało się to już powszechnie możliwe i stosowane na szerszą skalę, a przeglądarki internetowe oraz wyszukiwarki są w pełni kompatybilne z takim działaniem.


Loading...

Dodano: 14 Paź 2019

admin


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *